Cloud služby

 

V dnešnej dobe technických inovácií a možností je pre každú firmu, ktorá chce napredovať a získať konkurenčnú výhodu, dôležité mať riešenie, ktoré to zabezpečí či dokonca uľahčí.

A presne takým riešením je Cloud služba. Vysoko dostupné a škálovateľné riešenie podľa vašich špecifických potrieb a požiadaviek, pripravené držať krok s napredovaním vášho biznisu. Cloud je flexibilný pri rozširovaní úložnej kapacity či výpočtového výkonu. Všetky vaše služby, systémy, interné systémy, Intranet, aplikácie, e-shopy, webstránky, atď. bežia v cloude stabilne a za každých okolností. 

S cloudom eliminujte náklady na správu lokálnej infraštruktúry, navyše, nepotrebujete žiadne interné IT oddelenie (odpadnú vám aj náklady za energie, priestory, IT technikov). O celú správu cloudu sa staráme my. 

 

Prečo využívať cloud

Dnes už mnohé spoločnosti - od menších začínajúcich podnikov cez globálne korporácie, veľké agentúry až po neziskové organizácie - využívajú cloud z rôznych dôvodov. Spoločnostiam prináša rýchlosť, efektívnosť, škálovateľnosť a nižšie náklady. Taktiež si nemusia kupovať vlastné hardvéry a starať sa o ne. Navyše, platia len za to, čo skutočne využívajú.

 

Čo ponúkame

Presun do cloudu je jedným z prvých a najdôležitejších krokov, ak chcete zabezpečiť rast vašej spoločnosti. 

Konzultácie

Ak si kladiete nasledujúce otázky, prípadne ďalšie, my vám na ne odpovieme:

  • Prečo by sme si mali implementovať cloud riešenie?
  • Čo nás po presune do cloudu čaká? 
  • Využívame dostatočne všetky možnosti, ktoré cloud ponúka?
  • Vieme sledovať návratnosť investícií?

A to nie je všetko. Naši odborníci komplexne zanalyzujú vašu doterajšiu IT infraštruktúru, navrhnú zlepšenia a pripravia vám odhady nákladov pri migrácii dát do cloudu. Pri implementácii myslíme aj na potenciálne riziká a dohodnutý časový harmonogram. 

Taktiež vám ukážeme, ako cloud zabezpečí automatizáciu vašich procesov, čím sa uľahčí a zjednoduší každodenný workflow vašej spoločnosti. A vy tak tento čas navyše, ktorý získate, môžete investovať do vecí, na ktorých skutočne záleží. 

Manažment Cloud služby

Našim klientom pomáhame nielen s plánovaním a implementáciou cloudového riešenia, ale aj s následnou správou a automatizáciou pracovných úloh naprieč viacerými platformami a poskytovateľmi služieb. S nami budete vedieť, ako využívať všetky dostupné online platformy, navyše navzájom prepojené. 

Nielen vám, ale aj vašim zamestnancom poskytneme efektívny onboarding a ďalšie programy vzdelávania. Prechod vašej spoločnosti do cloudu nebol nikdy jednoduchší. 

Navyše, v prípade akýchkoľvek požiadaviek, či vzniknutých problémov sa môžete kedykoľvek obrátiť na našu zákaznícku podporu.

Migrácia do cloudu

Pri každej migrácii sa snažíme o plynulý prechod vašich cenných dát do cloudu. Máme skúsenosti s migráciou z interných serverov, z dátových centier, ako aj s poskytovateľmi cloudových služieb. Stratégiu migrácie prispôsobujeme zvlášť každému klientovi na mieru podľa jeho špecifických požiadaviek a obchodných cieľov.

Postup migrácie:

  1. Audit infraštruktúry s cieľom preskúmať existujúcu infraštruktúru a porovnať ju so súčasnými normami a osvedčenými postupmi v oblasti bezpečnosti, dostupnosti, škálovateľnosti, automatizácie infraštruktúry, monitorovania.
  2. Návrh architektúry na zhromažďovanie úloh, vytváranie logických a sieťových diagramov a vytváranie architektúry dokumentov v cloude.
  3. Nasadenie nového prostredia pre produkciu a testovanie.
  4. Testovanie všetkých funkcií pri vysokom zaťažení.
  5. Spustenie. 
  6. Zálohovanie dát je jednou z najkritickejších častí, kvôli ktorým spoločnosti častokrát nechcú meniť svoje pôvodné IT infraštruktúry. Avšak prechod do cloudu znamená flexibilnosť a škálovateľnosť služieb. Každému klientovi vytvoríme plán ukladania, zálohovanie a obnovy dát, ktoré sú samozrejme zašifrované. 

Aplikačné služby

Po prechode do cloudu, s ktorým vám pomôžeme my, budú vaše aplikácie maximálne škálovateľné a spoľahlivé. Vašim zákazníkom tak vytvoríte oveľa lepšie zážitky.

Benefity:

Vysoká dostupnosť služieb:

S pripojením na internet sa k svojim dátam a službám dostanete kedykoľvek a kdekoľvek. Vysoká dostupnosť tiež znamená, že úroveň dostupnosti cloudu sa štandardne pohybuje okolo 99,95 %, čo v praxi znamená, že vaša služba takmer nikdy nepadne a ak, tak len na pár minút.

Bezpečnosť:

Bezpečnosť vášho systému a údajov a za vás rieši poskytovateľ služby. Všetky údaje sú uložené v zabezpečených dátových centrách s monitoringom 24/7. Všetky servery a prvky riešenia (s ktorými sa vy stretávate len prostredníctvom cloudu) sú nepretržite monitorované a zálohované.

Spoľahlivosť:

Cloud uľahčuje a optimalizuje zálohovanie vašich dát a tiež aj ich obnovu po prípadných haváriách. S cloudom je zabezpečená taká kontinuita vašej prevádzky, akú očakávate.


Efektívne využívanie prostriedkov:

Cloud, v ktorom beží celý váš systém a v ktorom sú uložené všetky vaše dáta vám poskytne poskytovateľ služby. Ten si pritom vždy účtuje iba za to, čo skutočne využívate a to napr. báze mesačných poplatkov. Tým znižujete vaše náklady.

Zbieranie a analyzovanie dát:

S cloudom viete jednoducho zbierať a analyzovať dáta. Na základe relevantných údajov budete presne vedieť, čo potrebujete zlepšiť (napr. na produkty, zákaznícku podporu, a iné).

Integrácia systémov:

S cloudom získate skvelú príležitosť na integráciu rôznych systémov, ktoré používate. Po ich prepojení získate lepší prehľad o dianí vo vašej spoločnosti (napr. o objednávkach, hovoroch od klientov, emailoch, databáze atď.) a budete ich vedieť analyzovať komplexnejšie.

   

 

Implementujeme riešenia profesionálnych cloudov:

 
Adbee_Google_Cloud_Platform_(GCP)

Google Cloud Platform

Navrhujeme, zostavujeme, nasadzujeme a spravujeme komplexné architektúry GCP.
Zobraziť viac
Adbee_Amazon_Web_Services_(AWS)

Amazon Web Services

Najznámejší, globálne dostupný cloud. Poskytujeme širokú škálu AWS cloudových služieb.
Zobraziť viac

Kontakt:

Chcete vedieť viac o tom, ako vám Cloud služba pomôže rásť? Vyplňte kontaktný formulár a radi sa s vami spojíme.

Spoločnost Adbee digital s.r.o. je oprávnená spracúvať moje osobné údaje vyplnené v kontaktnom formulári na účely spracovania mojej požiadavky. Oboznámil/a som sa s informáciami v sekcii Ochrana osobných údajov.

Bratislava

viac

New York

x