Anjeli strážni

Pozrieť webstránku

THE TASK:

Moderné otroctvo je stále veľmi reálny fenomén. Mladí ľudia niekedy vycestujú do zahraničia s vidinou zárobku a ocitnú sa v pasci. Zoberú im doklady a sú nútení pracovať v ťažkých podmienkach bez odmeny.

Klient nás oslovil s nápadom, ako mladých ľudí ochrániť pred rizikom, ktoré je spojené s obchodovaním s ľuďmi alebo tzv. novodobým otroctvom.

THE CHALLENGE:

Vytvoriť nástroj, ktorý upozorní príbuzných alebo priateľov v prípade, že sa vycestovaní mladí ľudia neozvú v stanovenom čase.

THE DELIVERY:

Vytvorili sme mobile-first portál, ktorý ponúka dve možné užívateľské roly: Chránenec (ten, kto cestuje do zahraničia za prácou) a Anjel strážny (všetci tí, ktorých Chránenec pozve do tejto služby).

Stačí jediný klik, aby sa človek cez Facebook alebo Google+ login stal Chránencom. Pridať Anjelov strážnych je potom už len otázka zadania ich emailovej adresy. Následne na to začínajú dostávať notifikácie o tom, či je ich Chránenec v poriadku.

Samotná služba funguje ako malá sociálna sieť, ktorá začne okamžite zbierať stopy – evidenciu, ktorú za sebou Chránenec necháva v digitálnom svete. Automaticky sú takto zbierané verejné príspevky na Facebooku, Twitteri alebo Instagrame, pričom Chránenec môže ďalšie informácie zanechávať aj na svojom profile.

Pre maximálny zásah a bezpečnosť sme tiež pridali možnosť zanechať stopu cez telefonát na špeciálne číslo (ktoré na strane volajúceho nevyžaduje telefónny kredit) a tiež emailovú adresu, ktorú stačí pridať do slepej kópie bežných odosielaných emailov.

Anjeli strážni sa navyše môžu Chránencov priamo na ich časovej osi opýtať, či sú v poriadku. Ak chránenec neodpovie do 48 hodín, Anjel strážny dostane prvú emailovú notifikáciu o možnom probléme a Chránenec dostane overovací email s výzvou.

Po 72 hodinách je odoslaná ďalšia notifikácia. Ak má Anjel strážny podozrenie, že Chránenec je v nebezpečenstve, môže aktivovať alarm a všetky dostupné údaje o Chránencovi sú okamžite vyexportované. Od kontaktných údajov cez informácie o ceste až po aktivity na časovej osi – všetko, čo pomôže lokalizovať Chránenca a doviesť ho späť do bezpečia.

Sme poctení, že sme sa mohli podieľať na takomto užitočnom projekte a vytvoriť systém, ktorý dokáže doviesť Chránencov na bezpečné miesto – k ich Anjelom strážnym.

Zobraziť celý projekt.

 

Bratislava

viac

New York

x