THE CLIENT:

Lucron Development a.s. je dcérskou spoločnosťou dvoch silných developerských luxemburských spoločností. Na slovenskom trhu pôsobí od roku 2005 a vďaka svojmu globálnemu a finančnému zázemiu ponúka hodnoty ako stabilita, zodpovednosť a kvalita.
 
Klient sa pri svojich dvoch developerských projektoch - Arboria v Trnave a Malé Krasňany v Bratislave rozhodol vložiť dôveru do našich rúk. A práve pri projekte Arboria sme mohli ukázať, že okrem špičkových technologických riešení vieme uchopiť web tiež ako koncept, ktorého cieľom je okrem úspešného zvýšenia predaja bytov aj odstránenie bariér, ktoré vznikajú na súčasnom trhu s nehnuteľnosťami.

 

THE CHALLENGE:

Aj napriek pomerne veľkému hypotekárnemu boomu sa mnoho ľudí nevie orientovať v otázkach financií spojených s kúpou bytu. Slabá úroveň finančnej gramotnosti je aktuálnym spoločenským problémom vo viacerých krajinách sveta vrátane Slovenska. Na Slovensku do toho navyše vstupuje aj ďalší faktor, a to konfrontácia – kúpa starého bytu verzus kúpa bytu v novostavbe.
 
Našou úlohou bolo vytvoriť web pre developerský projekt, ktorý bude celým svojím obsahom ľudí finančne vzdelávať a ukáže im, že kúpa nového bytu je lepšou investíciou – a to tak z finančného hľadiska ako aj z hľadiska výhod, ktoré novostavba  prináša.

 

THE DELIVERY:

Web pre Arboriu sme pomyselne rozdelili do dvoch strategických častí - finančné vzdelávanie trhu a cielené generovanie leadov. Každá z častí prináša rozličné informácie no zároveň sú obe prepojené.
 

Finančné vzdelávanie trhu

Kúpa bytu spojená s hypotékou predstavuje komplexnú tému, preto sme sa zamerali na to, aby web ponúkal všetky potrebné informácie. Všetky podstránky a elementy sme usporiadali jasne a logicky tak, aby mali používatelia tieto informácie stále na dosah.
 
Začali sme tým, že na celom webe sú ceny nehnuteľnosti komunikované cez výšku mesačnej splátky a mesačných nákladov a nie cez celkovú cenu bytu. Je predsa jednoduchšie  pracovať s očakávanými mesačnými nákladmi ako sumou pohybujúcou sa v desiatkach až stovkách tisíc eur, nie?
 
V oblasti finančného vzdelávania širokej verejnosti je kľúčovou podstránka financovanie. Na podstránke sme komunikovali:

  • postup pri kúpe bytu zobrazený cez infografiku
  • prehľadný a pútavý splátkový kalendár 
  • či FAQ's

To všetko pomáha odbúravať neistotu a strach z otázok týkajúcich sa hypotéky.


Okrem toho bolo cieľom webu vyriešiť aj ďalšiu z bariér – vnímanie kúpy bytu v novostavbe ako nevýhodnejšiu investíciu oproti kúpe starého bytu. Preto sme do nášho riešenia zapracovali samostatnú podstránku „Porovnanie starého a nového bytu, kde návštevníci v prehľadných tabuľkách nájdu plusy a mínusy, porovnanie nákladov v dlhodobom horizonte ako aj vyčíslené zhodnotenie investícii. 


 
V rámci finančného vzdelávania sme mysleli aj na trend prichádzajúci zo západu – aj kúpa kvalitného bytu je investícia. Na komunikáciu výhod sme využili samostatnú podstránku „Nehnuteľnosť ako investícia“, kde sa ľudia môžu dozvedieť konkrétne vyčíslenie investície, ako aj dôvody, prečo investovať práve do nového bytu. Kvalitný byt sa rokmi zhodnocuje, či prenajímaním spláca sám.
 
Vďaka týmto krokom majú potenciálni záujemcovia mnoho otázok týkajúcich sa budúcej kúpy bytu zodpovedaných už na webe. A presne o to nám išlo. 

Ak by však predsa len mali ďalšie otázky, majú stále po ruke viaceré formuláre, ktorými môžu kontaktovať predajcov. Formulár na dohodnutie obhliadky, ktorý sa nachádza hneď na niekoľkých podstránkach, floatovací formulár, či formulár pre záujemcov o hypotéku - v hypotekárnej kalkulačke si vyklikajú základné parametre, ktoré sa odošlú spolu s kontaktným formulárom. 
 

Výhody bytu v novostavbe v Arborii

Aby sme ľuďom uľahčili jedno z najväčších životných rozhodnutí, na web sme umiestnili strategické podstránky a elementy, vďaka ktorým potenciálni záujemcovia nájdu ľahko a rýchlo všetky potrebné informácie, ktoré sú súčasťou rozhodovania pri kúpe bytu.
 
Podstránka „Štandard“ komunikuje vysokú kvalitu bývania, ktorú developer ponúka. V detaile bytov sme cez infografiku znázornili benefity bytov ako napr. dve kúpeľne, samostatný šatník, terasu či predzáhradku – na základe týchto benefitov si vedia používatelia filtrovať byty v cenníku. Súčasťou odprezentovania kvality bývania je aj virtuálna prehliadka vzorového bytu priamo v menu na webstránke, ktorá ponúka aj možnosť prehliadky s 3D okuliarmi.

Jedným z významných elementov, ktorý je súčasťou nášho riešenia je klasický a pokročilý filter pri cenníku bytov. Pri vývoji webu sme teda mysleli na dva typy používateľov, ktorí hľadajú svoje vysnívané bývanie.

  • Klasický filter podľa budovy, počtu izieb, ceny či stavu využívajú ľudia, ktorí si robia prieskum o možnostiach bývania, ich predstavy ešte nie sú jasné. Títo používatelia častokrát reagujú na vizuálne podnety. Preto môžu jednoducho prejsť aj do 3D navigátora a vyberať byt podľa bytového domu, pôdorysu, orientácie atď.
  • Pragmatickejší používatelia developerských webov, ktorí už majú jasné predstavy o svojom budúcom bývaní môžu využiť rozšírené vyhľadávanie. Implementovali sme sem filtre napríklad podľa poschodia, výmery, termínu kolaudácie ale napríklad aj podľa už spomínaných benefitov, ktoré jednotlivé byty ponúkajú.


Dôležitú úlohu pri výbere budúceho bývania zohráva aj developer. Trh s nehnuteľnosťami je v súčasnosti preplnený množstvom developerských projektov, no nie každý developer je spoľahlivý a profesionálny. Na podstránke „Developer“ sa návštevníci dozvedia nielen o našom klientovi ale aj o projektoch, ktoré postavil nielen na Slovensku ale aj v zahraničí. Pomohli sme tak návštevníkov presvedčiť o stabilite a kvalite developera a odbúrali tým napríklad aj strach z kúpy bytu „na papieri“.

 

Čerešnička na torte - Adaptácia webu pre predajné miesto

Navyše, celý web sa nám podarilo preniesť aj na predajné miesto v Trnave, kde si ľudia môžu priamo prezrieť web Arborie na dotykovej obrazovke. Web sme obsahovo aj vizuálne (prispôsobením veľkostí jednotlivých elementov) upravili tak, aby vyhovoval formátu veľkej dotykovej obrazovky.. Predajné miesto sme tiež obohatili o virtuálnu prehliadku vzorového bytu s 3D okuliarmi. Stačí si naskenovať QR kód z okuliarov do telefónu a budete mať pocit, že ste uprostred bytu.

Sme radi, že sme mohli vytvoriť web pre developerský projekt, ktorý svojou mierou informovania a vzdelávania širokej verejnosti posunul hranice developerských webov ďalej. 

Avšak čo je najdôležitejšie, s naším webom sa klientovi podarilo zozbierať množstvo leadov a premeniť ich na predané byty. To je predsa cieľom každého developera :)

Zobraziť celý projekt.

 

Bratislava

viac

New York

x